Skip to main content

Bijzondere samenwerking leerlingen basisschool De Fontein en bewoners WZH Hoge Veld

25 juni 2025

Acht leerlingen uit groep 8 van basisschool De Fontein hebben kennisgemaakt met acht bewoners met dementie van WZH Hoge Veld.

Zij hebben niet alleen kennisgemaakt met de ouderen, maar ook kennis opgedaan óver de ouderen. In de bijeenkomsten raakten de leerlingen meer betrokken bij de leefwereld van deze bewoners en ontstonden er mooie verbindingen.

Elke dag lopen of fietsen de leerlingen van basisschool De Fontein in de wijk Wateringse Veld langs WZH Hoge Veld naar school. Sommigen denken daar nooit over na, anderen wel omdat zij een opa of oma hebben die ook in een verpleeghuis wonen. WZH en De Fontein vinden het belangrijk om de bewustwording bij leerlingen over ouderen in de wijk te vergroten en jong en oud met elkaar te verbinden. Daarom werken zij graag samen met de bedoeling langdurig contact met elkaar te houden.

De tekst gaat onder de foto verder.WhatsApp Image 2025 06 25 at 10.33.22 3

Petje op/petje af

In de eerste bijeenkomst zagen de leerlingen foto’s van ouderen. Zij kregen vragen als ‘Waar denk je aan als je aan ouderen denkt.’ In een interactieve quiz maakten de leerlingen kennis met het begrip dementie en beantwoordden zij deze en andere vragen door het spel ‘petje op/petje af’. Ook speelden zij in rolstoel met een mitella en kregen zij een geblindeerde bril op toen zij een toetje aten, om te ervaren hoe het is om beperkingen te hebben in je doen en laten. 

Rondleiding & meedoen aan activiteit

De leerlingen kregen in de tweede bijeenkomst een rondleiding en mochten de kamers van de bewoners zien. Ook deden zij onder leiding van een vaktherapeut en bewegingsagoog mee aan een activiteit met de ouderen en maakten zij kennis met elkaar. 

De tekst gaat onder de foto verder.WhatsApp Image 2025 06 25 at 10.33.22 2

Praten & schilderen

In de derde sessie hebben de leerlingen en de ouderen in koppels samen gewerkt aan een schilderij en konden zij vragen stellen aan elkaar. Dat leverde mooie gesprekjes op. 

De tekst gaat onder de foto verder.WhatsApp Image 2025 06 25 at 10.47.06 1

Feestelijke onthulling schilderijen

Vrijdagmiddag 20 juni was de laatste en afsluitende bijeenkomst. Daar deelden de leerlingen en ouderen hun ervaringen met elkaar. Met een drankje en hapje, waarbij ook de ouders van de leerlingen en mantelzorgers van de ouderen waren uitgenodigd, bekeken zij de schilderijen waaraan ze samen hebben gewerkt. Het was een feest van herkenning. Bedoeling is dat de partijen deze waardevolle contacten onderhouden en vaker de samenwerking in de wijk met de school zoeken. 

WhatsApp Image 2025 06 25 at 10.47.06

Deel dit artikel